Sosyal Medya

Unikondiler / Kısmi Diz Protezi

Sosyal Medya:

Unikondiler / Kısmi Diz Protezi

Bu basitçe diz ekleminin sadece bir kısmının, toplam diz protezi için normalde kullanılandan daha küçük bir insizyonla değiştirildiği anlamına gelir. Diz eklemi üç bölmeden oluşur, femur ve tibia (yani bacağın uzun kemikleri) arasındaki diz kapağı, iç ve dış yan bölmeler. Genellikle bu bölmelerden sadece biri, genellikle iç yan olan yıpranır. Bunu düşündüren semptomlarınız ve röntgen bulgularınız varsa, bu prosedür için uygun olabilirsiniz.

Ameliyat Öncesi ve Sonrası Seyir

Ameliyat öncesi seyir:

Tüm prosedürler, cerrahi tarihinizden bir ay önce anestezi uzmanı tarafından tıbbi izin alınmasını gerektirir.

Ameliyattan bir hafta önce tüm anti-enflamatuar, balık yağı takviyeleri ve diğer kan inceltici ilaçların kullanımını durdurmanızı öneririz. Doktorunuz diğer reçeteli ilaçlarla ilgili önerilerde bulunacaktır.

Ameliyat sonrası seyir:

Ameliyat sonrası ortalama 1-2 gün hastanede kalacaksınız. Bu süre zarfında  fizik tedavi hizmetleri ile yataktan kalkma, oturma ve yürüme egzersizleri başlanacak. Bunu ayaktan Fizik Tedavi izleyecektir. İlk izleminiz ameliyattan iki hafta sonra yapılacaktır.

Bireysel iyileşmeye bağlı olarak ortalama olarak işe dönüşünüz yaklaşık altı ila sekiz hafta arasında olacaktır. Hastaların çoğu ameliyat sonrası on iki hafta içinde çoğu spor aktivitesine devam edebilecektir.